Czech König

  • špecialista na opravy a údržbu povrchov
  • výhradný zástupca Heinrich König & Co. KG pre ČR a SR

+420 728 373 272

info@czech-konig.com

Profesionálne prípravky pre reštaurovanie nábytku

Naše profesionálne prípravky pre reštaurovanie dreveného nábytku, podláh i hudobných nástrojov obsahujú všetko, čo potrebujete, aby každý renovovaný kúsok vyzeral opäť ako nový. V ponuke nájdete napríklad brúsne, leštiace, zušľachťujúci a základové oleje na drevo, teakový olej na drevo pochádzajúce z exotických drevín, šelak s rôznym obsahom vosku. Predaj šelakové politúry, olejov i moridiel vám radi sprostredkujeme vrátane poradenstva. Ak dopytujete potreby pre reštaurátorov ako šelak, laky na nábytok, argentínskej gázy a podobne, kontaktujte nás s vašou dopytom. Radi odporučíme výber podľa vašich preferencií.

Ponúkame iba kvalitné produkty firiem sa 100 a viacročnú históriou výroby a vývoja: Hermann Sachse a König. Teda kvalitu overenú po generácie. Nájdete nás v Hradci Králové v Českej republike. Reštaurátorov ale vybavujeme od Bratislavy, cez Žilinu až po Banskú Bystricu či Košice. Skrátka po celej Slovenskej republike.

Herman Sachse - viac ako 100 rokov skúseností a vývoja reštaurátorských produktov

Manufaktúra Hermann Sachse bola založená roku 1901 v Berlíne a je špecialistom na výrobu reštaurátorských produktov a výrobkov na tradičnú šelakovú povrchovú úpravu starožitného dreveného nábytku. Odborné znalosti, šetrnosť k životnému prostrediu a tradície sú piliere, na ktorých spoločnosť Hermann Sachse dodnes stojí. Medzi viac ako stovku produktov pre starostlivosť o nábytok, drevo a reštaurovanie patrí predovšetkým šelakové politúry a oleje na drevo, ktoré môžu byť tou pravou voľbou pre vás. Na použitie reštaurátorských produktov je nevyhnutná základná znalosť povrchových úprav dreva napr. brúsenie, morenie, olejovanie atď. Návody k produktom sú nezáväzné odporúčania, ktoré vychádzajú z našej mnohoročnej praxe a skúseností výrobcu týchto výrobkov.

Manufaktúra Hermann Sachse z Berlína s tradíciou od roku 1901

Náš tip: Často sa pýtate, ako vyzrieť na matné kruhy od hrnčekov, ktoré sa za roky používania vytvorili na lakované doske, alebo čo s nábytkom po útoku červotoča. Presne pre tento účel sú vyvinuté renovačné sady na lakovaný nábytok. Pri ich výbere nemôžete siahnuť vedľa.

Akékoľvek otázky týkajúce sa reštaurovanie nábytku

Naše referencie - dodávame do:

Výroba a oprava klavírov, pianín a hudobných nástrojov: Cimbálom BOHÁK, C. BECHSTEIN EUROPE, PETROF, Strunal CZ, Piána Tomek, PIANO PAVLÍK, Radek Charvát, opravy a ladění pianina a klavírů, Piano Servis Doležel, Pianoservis Fiedor, Petr Procházka kytary a další

Reštaurátorské ateliéry a reštaurátori: Ateliéry Bárta, Hluboček - restaurování, konzervování, Jan Dostál - prodej a restaurování starožitností, Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové, Václav Mužík restaurování nábytku, SSPV RENOVA, Petr Hrabica restaurování stylové nábytku a další

Múzeá a pamiatkové objekty: Muzeum Bojkovska, Muzeum Jana Amose Komenského, Muzeum Jindřichohradecka, Muzeum Říčany, Cisterciácké opatství Vyšší Brod, Husitské muzeum v Táboře, Severočeské muzeum v Liberci, Prácheňské muzeum v Písku, Národní památkový ústav Kutná Hora a další

ČISTENIE A RENOVÁCIA LAKOVANÉHO NÁBYTKU

Renovátor laku na nábytku Schleierfrei

Renovátor laku slouží k čištění, renovaci a obnovení původního lakovaného povrchu na nábytku nebo na starých hudebních nástrojích jako je klavír, piano, kytara, housle atd. Proniká vrstvou laku, zacelí jemná poškození na povrchu a vytvoří novou vrchní lakovou vrstvu.

  • uvolňuje nečistoty, odstraňuje zašedlé plochy, vodní skvrny a nikotinový povlak
  • odstraňuje jemné škrábance v laku, proniká vrstvou laku, regeneruje a zvýrazňuje dřevní vlákno
  • jednoduchá aplikace pomocí měkkého hadru nebo přírodní gázy
  • vhodný na staré laky tzn. šelaky, lihové laky, nitrocelulózové laky
  • není vhodný na moderní syntetické laky, moderní laky na vodní bázi a plastové povrchy
Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH  

Zľava v e-shope

768000 1 liter, plechovka/fľaša 52,40 € skladom

Kúpiť €

768500 500 ml, plechovka/fľaša 29,60 € skladom

Kúpiť €

768250 250 ml, plechovka/fľaša 18,30 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Argentínska gáza Fleischmull

Speciální přírodní gáza pro nanášení renovátoru laku na povrch nábytku.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope 

770000

1 ks x 70 až 80 g

3,50 €

skladom

Kúpiť €

Chcem poradiť s výberom

‌Renovačná sada pre lak na starožitnom nábytku

Renovátor laku slouží k čištění, renovaci a obnovení původního lakovaného povrchu na nábytku nebo na starých hudebních nástrojích jako je klavír, piano, kytara, housle atd. Proniká vrstvou laku, zacelí jemná poškození na povrchu a vytvoří novou vrchní lakovou vrstvu. Pro nanášení renovátoru je vhodná přírodní gáza.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope 

768100

125 ml, plastová fľaštička + argentínska gáza 50g

13,90 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Renovačná a leštiaca sada pre lakovaný starožitný nábytok

‌Renovátor laku slouží k čištění, renovaci a obnovení původního lakovaného povrchu na nábytku nebo na starých hudebních nástrojích jako je klavír, piano, kytara, housle atd. Proniká vrstvou laku, zacelí jemná poškození na povrchu a vytvoří novou vrchní lakovou vrstvu. Leštící přípravek Polierwasser slouží k vyleštění lakovaného povrchu do vysokého lesku. Pro nanášení renovátoru je vhodná přírodní gáza.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope  

768769

125 ml, renovátor laku

125 ml, leštiaci prípravok

nanášacia handrička

leštiaca handrička

26,10 €

skladom

Kúpiť €

Chcem poradiť s výberom

Leštiaci prípravok Polierwasser - Polish

Leštící přípravek slouží k odstranění zbytků polírovacích olejů a k vyleštění lakovaných ploch do vysokého lesku. Přípravek nenarušuje lak ani jednotlivé vrstvy šelakových politur.

Návod použití: Před použitím protřepejte nádobu s leštícím přípravkem. Naneste přípravek v malém množství na bílý bavlněný hadřík, který nepouští chlupy a rovnoměrně vyleštěte lakovaný povrch nábytku až do vysokého lesku.

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope 
769000 1 liter, plechovka/fľaša 63,00 € skladom

Kúpiť €

769500 500 ml, plechovka/fľaša 41,20 € skladom

Kúpiť €

769250 250 ml, plechovka/fľaša 23,25 € skladom

Kúpiť €

769100 125 ml, plechovka/fľaša 14,65 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Antický prírodný vosk na nábytok Antik-Möbelwachs

Tradiční přírodní vosk bez rozpouštědel na bázi včelího vosku, carnauba vosku a přírodní lněné fermeži bez rozpouštěděl a kovových sušidel.  Pro přirozenou ochranu povrchu dřevěného nábytku. Vytváří lesklý ochranný film odpuzující nečistoty, působí antistaticky, chrání před nežádoucím vysoušením a před vlhkostí. Vosk se jednoduše nanáší a nahrazuje veškeré leštěnky. Chrání Váš nábytek a propůjčuje mu přirozenou krásu.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope 

772100

100 ml, kovová krabička

12,10 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

ŠELAKOVÉ POLITÚRY

Šelak neboli francouzská politura, lihový lak, tradiční lak, French Polish

Šelaková politura je jedna z nejhodnotnějších technik povrchových úprav dřeva, která vznikla na francouzském dvoře za vlády krále Ludvíka XIV. Šelaková politura dává dřevu novou dimenzi, vyzdvihuje jeho krásu, hloubku a jemnost kresby. Vytváří dokonale hladký povrch, který při vyleštění na vysoký lesk zvýrazňuje přirozenou texturu dřeva či pestrost intarsií a zároveň přitahuje teplým medovým leskem. Šelaková politura je pryskyřice tvořená samičkami červce lakového (Indie, Thajsko), která se rozpouští v lihu, popřípadě se míchá s dalšími pryskyřicemi, které dodávají laku požadované vlastnosti. Lak je poměrně tvrdý a odolný, hůře odolává otěru, laková vrstva je velmi tenká, je snadno opravitelný po celou dobu životnosti, má výborné rezonanční vlastnosti, je tedy vhodný nejen na nábytek, ale i na hudební nástroje. Nelze jej stříkat, nanáší se pouze ručně krouživými pohyby tzv. polnou - smotek vlněné látky, překrytý lněnou nebo jinou přírodní látkou. Petrohradská šelaková politura (Petersburger Schellack) na řezby se nanáší štětcem nebo tampónem.

Výhody šelaku

Hloubka laku a vysoký lesk jsou úžasné a nepřekonatelné.

Šelakový povrch lze snadno oživit a renovovat.

Šelak je přírodní živice, která se rozpouští v lihu, je biologicky odbouratelná!

Šelak není jedovatý, používá se dokonce i ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu, je fyziologicky nezávadný!

Šelak neobsahuje jedovaté výpary z rozpouštědel, je bez zápachu a lze ho nanášet přímo v bytě.

Tampón pre nanášanie šelakových politúr

‌Jak si vyrobit tampón tzv. polnou pro nanášení šelakových politur?

Vezměte hrst bavlněných vyšívacích nití nebo vaty a vtlačte je pevně rukou doprostřed lněné nebo bavlněné proprané nebarevné textilie o velikosti 30x30 cm. Vatu navlhčete politurou, ale nemělo by dojít k nasáknutí. Z tkaniny vytvořte uzlíček a zavažte ho provázkem nebo gumičkou. Při aplikaci namáčejte polnou do šelakové politury, aby byl šelak rovnoměrně rozložen na kluzné ploše polné. Pro snadnější kluz polné s šelakovou politurou nakapejte na kluznou plochu polné pár kapek leštícího oleje (Polieröl). Pro další použití uchovávejte polnou ve vzduchotěsné skleněné nádobě.

‌Jak nanést šelakovou polituru? Pracovní postup od začátku až po závěrečné vyleštění.

Pokud se začíná na čistém dřevě, tak je nejprve nutné zpevnit a ustálit surový povrch dřeva. To se provádí broušením namokro brusným napouštěcím olejem (bezbarvým u světlých dřevin, červeným u tmavých dřevin). Používá se brusný papír na plátně pro mokré broušení nejprve o zrnitosti cca. 320 a 400. Doba ustálení oleje ve dřevě je do 12 hodin. Poté je potřeba zaplnit póry ve dřevě např. zacelovací politurou nebo jemným práškovým materiálem, např. jemně mletou pemzou se šelakovou politurou. Po zaschnutí (cca. 1 hodina) lze ostrou hranou ocelové cidliny stáhnout a zarovnat nerovnosti na základním laku. Poté je potřeba povrch opět přebrousit brusným papírem o zrnitosti 500 a 600 namokro brusným olejem. Tento proces je nutné po několika dnech opakovat, neboť šelak při schnutí zmenšuje svůj objem a jím zaplněné póry se propadají. Až na dokonale vyrovnaný povrch se poté nanáší několik tenkých vrstev šelakové politury. Podle požadavků lze použít bezbarvou nebo barevné šelakové politury. V případě požadavku na rychlé vytvrdnutí šelaku lze použít také rychletvrdnoucí polituru W88a. Po každé nanesené vrstvě je už patrný stále jasnější lesk. Při nanášení šelakové politury se na plochu přidá několik kapek leštícího oleje, aby polná lépe po povrchu klouzala a nezadrhávala se. Práce s polnou vyžaduje značnou zkušenost a zručnost, neboť i sebemenší chyba při nanášení nové vrstvy může narušit všechny ostatní vrstvy pod ní a již provedená práce pak může začít nanovo. Pohyb polné na ploše se nesmí zastavit (uzavřené kruhy, osmičky). Konečné odstranění leštícího oleje, který vzlíná na povrch šelaku, a vyleštění laku do vysokého lesku se provádí leštícím přípravkem, polišem (Polierwasser, Polish). Pro zvýšení tvrdosti a odolnosti šelakového povrchu vůči vodě a alkoholu lze nanést polnou na povrch speciální vytahovací polituru na bázi pryskyřice benzoe.

Chcem poradiť

Šelaková politúra bezfarebná Schellack Politur Astrein

Šelaková politura na bázi přírodních pojiv bez vosku pro restaurování starožitného nábytku, akustických hudebních nástrojů, dřevěných beden rádií a reproduktorů, pažeb a dřevěných doplňků střelných zbraní. Vhodná pro světlá dřeva a transparentní povrchovou úpravu. Pro ruční nanášení štětcem nebo polnou (tampónem). Používá se k úpravě povrchu dřeva s uzavřenými póry s těmi nejvyššími požadavky na povrchovou úpravu nábytky a hudebních nástrojů všeho druhu a souvisejících dílů ve vnitřním prostředí. U akustických hudebních nástrojů jednoznačně přispívá ke kvalitě zvuku nástroje. Dodává povrchu vysoký lesk. Není vhodná k úpravě podlah a objektů umístěných ve vlhkém prostředí.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope 

756002

1 liter, plechovka/fľaša

56,75 €

skladom

Kúpiť €

756502

500 ml, plechovka/fľaša

32,25 €

skladom

Kúpiť €

756252

250 ml, plechovka/fľaša

19,30 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Šelaková politúra citrónová Schellack Politur Lemon

Šelaková politura na bázi přírodních pojiv s voskem pro restaurování starožitného nábytku a akustických hudebních nástrojů. Vhodná pro světlá dřeva, dodá povrchu oranžový nádech. Pro ruční nanášení štětcem nebo polnou (tampónem). Používá se k úpravě povrchu dřeva s uzavřenými póry s těmi nejvyššími požadavky na povrchovou úpravu nábytky všeho druhu a souvisejících dílů ve vnitřním prostředí a akustických hudebních nástrojů. U akustických hudebních nástrojů jednoznačně přispívá ke kvalitě zvuku nástroje. Dodává povrchu vysoký lesk. Není vhodná k úpravě podlah a objektů umístěných ve vlhkém prostředí.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope 

756000

 1 litr, plechovka/fľaša

46,50 €

skladom

Kúpiť €

756500

500 ml, plechovka/fľaša

25,70 €

skladom

Kúpiť €

756250

250 ml, plechovka/fľaša

15,20 €

skladom

Kúpiť €

‌Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Šelaková politúra rubínová Schellack Politur Rubin

Šelaková politura na bázi přírodních pojiv bez vosku pro restaurování starožitného nábytku a akustické hudební nástroje. Vhodná na tmavá dřeva jako je mahagon nebo palisandr. Pro ruční nanášení štětcem nebo polnou (tampónem). Používá se k úpravě povrchu dřeva s uzavřenými póry s těmi nejvyššími požadavky na povrchovou úpravu nábytky všeho druhu a souvisejících dílů ve vnitřním prostředí a hudební nástroje. U akustických hudebních nástrojů jednoznačně přispívá ke kvalitě zvuku nástroje. Dodává povrchu vysoký lesk. Není vhodná k úpravě podlah a objektů umístěných ve vlhkém prostředí.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope

756003

1 liter, plechovka/fľaša

51,55 €

skladom

Kúpiť €

756503

500 ml, plechovka/fľaša

27,35 €

skladom

Kúpiť €

756253

250 ml, plechovka/fľaša

16,90 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Šelaková politúra čierna Schellack Politur Schwarz

Šelaková politura na bázi přírodních pojiv pro restaurování starožitného nábytku a akustických hudebních nástrojů. Vhodná na povrchovou úpravu černých klavírů, pianin a kytar. Pro ruční nanášení štětcem nebo polnou (tampónem). Používá se k úpravě povrchu dřeva s uzavřenými póry s těmi nejvyššími požadavky na povrchovou úpravu nábytky všeho druhu a souvisejících dílů ve vnitřním prostředí a hudebních nástrojů. U akustických hudebních nástrojů jednoznačně přispívá ke kvalitě zvuku nástroje. Dodává povrchu vysoký lesk. Není vhodná k úpravě podlah a objektů umístěných ve vlhkém prostředí.

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
 756001 1liter, plechovka/fľaša 65,00 €  skladom

Kúpiť €

 756501 500 ml, plechovka/fľaša 35,45 €  skladom

Kúpiť €

 756251 250 ml, plechovka/fľaša 21,30 €  skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Šelaková politúra rýchlotvrdnúci Schnellpolitur W88

Rychletvrdnoucí bezbarvá šelaková politura pro vytvoření vysoce lesklých povrchů. Pro ruční nanášení polnou (tampónem). Používá se k úpravě povrchu dřeva s uzavřenými póry s těmi nejvyššími požadavky na povrchovou úpravu nábytky všeho druhu a souvisejících dílů ve vnitřním prostředí. Dodává povrchu vysoký lesk.Není vhodná k úpravě podlah a objektů umístěných ve vlhkém prostředí.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope

773500

500 ml, plechovka/fľaša

32,25 €

skladom

Kúpiť €

773250

250 ml, plechovka/fľaša

20,80 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Šelaková politúra matovacia Schellack Mattine

Šelaková politura na bázi přírodních pojiv pro restaurování starožitného nábytku. Používá se k ošetření vnitřních ploch nábytků, např. skříní, šuplíků atd. Pro ruční nanášení polnou (tampónem) nebo štětcem. Pro dřevo s velkými póry, např. jasanové dřevo. Dodává povrchu hedvábný lesk.

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
 763000  1 litr, plechovka/fľaša  62,40 € skladom

Kúpiť €

 763500  500 ml, plechovka/fľaša 25,75 € skladom

Kúpiť €

 763250  250 ml, plechovka/fľaša 14,55 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Petrohradská šelaková politúra Petersburger Lack

‌Natírací vysoce lesklý politurovací lak vyrobený z šelaku. Používá se na hrany, profily a řezby, tam kde není možné nanášet šelakovou polituru leštěním polnou. Dodává povrchu lesk.

Návod použití: Petrohradský lak nanášejte jedním tahem štětcem nebo tampónem. Po zaschnutí laku lze vytvořit druhou, případně třetí vrstvu pro dosažení požadovaného vysokého lesku

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
762000 1 liter, plechovka/fľaša 53,30 € skladom

Kúpiť €

762500 500 ml, plechovka/fľaša 39,45 € skladom

Kúpiť €

762250 250 ml, plechovka/fľaša 23,25 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Vyťahovacia politúra Abstreich Politur Benzoe

Speciální politura k závěrečnému vytvrzení ručně leštěných šelakových ploch. Používá se všude tam, kde je požadována tvrdá pryskyřice s vysokým leskem. Pro ruční nanášení polnou (tampónem). Vytahuje zbytky olejů z šelakového laku, lakovaný povrch získá vyšší tvrdost a stane se také více odolným proti vodě a alkoholu. Politura je vyrobená na základě pryskyřice benzoe.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

  Zľava v e-shope

760000

1 liter, plechovka/fľaša

49,90 €

skladom

Kúpiť €

760500

500 ml, plechovka/fľaša

30,55 €

skladom

Kúpiť €

760250

250 ml, plechovka/fľaša

20,10 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Zacelovacia politúra Verteiler Politur

‌Zacelovací politura pro zacelení otevřených pórů v surovém dřevě a vyrovnání povrchu na starém laku. Díky malému množství přidaných polyuretanových částic dobře spojí starou vrstvu laku s nově nanesenou šelakovou politurou. Na surové dřevo se používá spolu s jemně mletou pemzou k uzavření pórů ve dřevě.

Návod použití: Nanáší se ručně krouživými pohyby tampónem (polnou) bez přídavku leštícího oleje. Zacelovací politurou se vyrovnají a odstraní viditelné stopy po broušení starého laku. U surového dřeva lze použít spolu s jemně mletou pemzou k uzavření póru ve dřevě.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

 Zľava v e-shope

755000

1 liter, plechovka/fľaša

30,30 €

skladom

Kúpiť €

755500

500 ml, plechovka/fľaša

18,60 €

skladom

  Kúpiť €

755250

250 ml, plechovka/fľaša

12,45 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Riedidlo do politúr Politurspiritus

‌Ředidlo do politur má obsah alkoholu 98% a je denaturované metanolem. Ředidlo je velice čisté a je vhodné pro rozpouštění šupinového šelaku. Ředidlo je vhodné také pro ředění všech politur a laků na bázi šelaku. Pozor: Není určeno pro konzumaci!

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope

758000

1 liter, plechovka/fľaša

19,15 €

skladom

Kúpiť €

758500

500 ml, plechovka/fľaša

11,20 €

skladom

Kúpiť €

758250

250 ml, plechovka/fľaša

7,95 €

skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Rychlolak ručne nanášaný Berliner Ballenmattierung

‌Rychlolak na bázi celulózy je určen pro rychlou obnovu lakovaného povrchu.

Návod použití: Nanáší se ručně tampónem (polnou). Velmi rychle se vytvoří nová tenká laková vrstva v hedvábném stupni lesku. Pro ředění lze použít líh nebo nitroředidlo, u menších ploch (např. malé kusy nábytku, židle) leze použít lak bez ředění. U větších ploch se používá ředidlo cca. 10 až 15%. Před aplikací postupně jemně přebruste dřevěný povrch brusnými papíry od zrnitosti 180 až 320.

Objednávacie číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope

774500

500 ml, plechovka/fľaša

29,00 €

skladom

Kúpiť €

774250

250 ml, plechovka/fľaša

16,10 €

skladom

Kúpiť €

‌Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Pemza talianska jemne mletá Bimsmehl extra fein

Pemza jemně mletá je přírodní, komplexní silikát. Pemza je ve formě nehořlavého jemně mletého bílého prášku, který je bez zápachu a je nerozpustný ve vodě. Mletá pemza se používá k plnění pórů při povrchové úpravě pomocí šelakových výrobků a k broušení povrchu jak nasucho tak v suspenzi.

Objednávaice číslo

Popis výrobku

Cena s DPH

Zľava v e-shope

777050

50 g

1,10 €

skladom

Kúpiť €

Chcem poradiť s výberom

Brúsné, napúšťací a leštiace oleje

Brúsny bezfarebný olej Schleiföl

Bezbarvý napouštěcí brusný olej pro zvýraznění struktury dřeva, vhodný pro světlé dřevo.

Návod použití: Nakapejte malé množství brusného oleje na plochu dřeva. Brusným plátěným papírem pro mokré broušení přebruste běžným způsobem naolejované místo. Pro snazší práci můžete použít korkový nebo filcový hranol obalený brusným papírem. Pro broušení surového dřeva použijte papír o zrnitosti 320 a 400, pro broušení starého laku použijte zrnitost 500 a 60

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
751000 1 liter, plechovka/fľaša 31,65 € skladom

Kúpiť €

751500 500 ml, plechovka/fľaša 17,10 € skladom

Kúpiť €

751250 250, plechovka/fľaša 10,20 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Červený brúsny olej Rotöl

Červený napouštěcí brusný olej pro zvýraznění struktury dřeva, vhodný pro tmavé dřevo.

Návod použití: Nakapejte malé množství brusného oleje na plochu dřeva. Brusným plátěným papírem pro mokré broušení přebruste běžným způsobem naolejované místo. Pro snazší práci můžete použít korkový nebo filcový hranol obalený brusným papírem. Pro broušení surového dřeva použijte papír o zrnitosti 320 a 400, pro broušení starého laku použijte zrnitost 500 a 600.

Objednávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
750000 1 liter, plechovka/fľaša 39,50 € skladom

Kúpiť €

750500 500 ml, plechovka/fľaša 24,00 € skladom

Kúpiť €

750250 250ml, plechovka/fľaša 13,70 € skladom

Kúpiť €

Návod ke stažení

Chcem poradiť s výberom

Leštiaci klzný olej Polieröl

Leštící olej určený k usnadnění kluzu leštícího tampónu (polné) při ručním nanášení šelakové politury.

Návod použití: Naneste pár kapek leštícího oleje na tampón (polnou) namočený v šelakové polituře nebo nakapejte leštící olej přímo na plochou a provádějte leštění (nanášení šelakové politury). Po vytvoření šelakové vrstvy, po nějaké chvíli vystoupí leštící olej na povrch lakové vrstvy. Olej lze odstranit z povrchu výrobkem Leštící přípravek Polierwasser-Polish a vyleštit povrch do vysokého lesku.

Objenávacie číslo Popis výrobku Cena s DPH   Zľava v e-shope
759000 1 liter, plechovka/fľaša 30,70 € skladom

Kúpiť €

Súbory na stiahnutie